Performance AL Gravel – Shimano GRX 827 Di2 1x12

9,3 KG
23.990 DKK
VÆLG FARVE:
Husk at vælge størrelse og/eller farve ovenfor.
Performance AL Gravel – Shimano GRX 827 Di2 1x12 blev tilføjet til kurven GÅ DIREKTE TIL KURV ➔

📏 GRATIS TILPASNING MED AI BIKE FIT medfølger alle cykler

Garanti rammer: 5 år
Montagefri lev. fra 2 uger *

PRODUKTBESKRIVELSE:

Gravelcykel med Shimano GRX 827 Di2 og 1x12-speed – Pronghorn Performance AL Gravel

Alu-ramme med kulfiberforgaffel. Value-for-money og tre flotte farver. Vores billigste måde at tilbyde dig en fuldblods gravelcykel. Til asfalt, grus, skovstier. Hele året og i al slags vejr. Perfekt til vintertræning, crusades, touring, småture, pendling – og i byen. Til dig, der vil opleve gravel-cyklingens magi.

Om gruppen
Den gravelspecifikke og elektroniske GRX 827 byder på en opsætning med 1x12-gearing, hvor kassetten med en gearing på 10-51 sikrer, at du altid har det gear til rådighed, som du har brug for, uanset om du kører ud ad de flade grusveje eller op ad stejle stigninger. Selvom gruppen er let, byder den samlet på robust og velgennemprøvet elektronisk teknologi, som er udviklet til at give den bedst mulige graveloplevelse.

Denne cykel henvender sig til motionisten eller rytteren, der ønsker en komfortabel cykel, som passer perfekt til flotte ture, der mikser asfalt med grus.

Semi-Integrated Cable Routing (SICR)
Cyklen har elektronisk gear og dermed ingen gearkabler. Den leveres med vores semi-integrerede kabelføring, hvilket betyder, at bremseslanger løber under frempinden og dermed er gemt godt af vejen. Dette giver cyklen et rent cockpit og et strømlinet look. Ønsker du alle kabler helt skjult, anbefaler vi, at du opgraderer til vores aerostyr med fuldt integrerede kabler.

NB. Tilvælg Upgrades og Tilbehør nederst på denne side.

Læs mere om vores Performance AL Gravel ➝

Se alle gravelcykler ➝ 

 

SPECIFIKATIONER

Ramme: PERFORMANCE AL
Forgaffel: FULL CARBON
Hjulsæt: DT SWISS G1800
Dæk: Continental Terra Speed 40c
Gruppe: SHIMANO GRX 827 Di2 1X12
Kranksæt: Shimano GRX 810 - 1x42t - 172.5mm
Bagskifter: GRX Di2 827 51t 1x12 sp.
Skiftere: SHIMANO GRX 825 Di2
Bremser: SHIMANO GRX 825
Kassette: Shimano XT 10-51t 12 Speed
Kæde: SHIMANO Ultegra 12SP
Frempind: ALU-LITE
Styr: ALU-RACE

Bredden af styret samt frempindens længde er nøje tilpasset cyklens størrelse på baggrund af vores erfaringer:

Cyklens størrelseFrempindStyrbredde
XS90380
S100400
M110400
L110420
XL120420
XXL120440


Målet tages fra ovenpå styret fra midt rør til midt rør - D1.

Højden på styret er afgjort af antallet af spacere under styret.

Almindelige styr: 4 stk. spacere under.
Integrerede aero styr: 3 stk. under.

​Hvis du ønsker en anden bredde eller højde på dit styr samt længde på din frempind - eller blot er i tvivl - kan du skrive det i kommentar-feltet i check-out på vores webshop. Så kontakter vi dig efter ordren og inden samling.

Sadelpind: ALU LITE 27.2
Sadel: SAN MARCO MONZA
Greb: SORT

Når du tilmelder dig accepterer du vores vilkår og betingelser, som du kan læse her